Erden Timur, Yeni Yönetimde Olmama Nedenini Açıkladı

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’in 25 Mayıs’ta yapılacak Seçimli Genel Kurul’da yeniden aday olacağını açıklamasının ardından gözler Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur’un yeni yönetimde yer alıp almayacağına çevrilmişti.

Erden Timur Galatasaray’ın gündemine ve yeni dönemde yönetimde olamamasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Timur açıklamasında; “Şampiyonluğun son dönemecindeyiz. Önemli bir yol aldık ve artık son viraj. Henüz matematiksel bir şey olmadığı için, mayıslar da bizim için çok önemli. Konsantrasyonumuzu sonuna kadar götürmemiz gerekiyor. Henüz bitmiş hiçbir şey yok. Sonuna kadar bu işi bitirmeye çalışacağız.”

“GALATASARAY SİYASETİNİN İÇİNDE YER ALMAK İSTEMİYORUM”

Konuya ilişkin Erden Timur’dan açıklama geldi. Yönetimde yer almayacağını söyleyen Timur, “Şampiyonluk, saha içi konuşulsun diye uğraşıyoruz. Galatasaray siyasetinin herhangi bir yerinde yer almak istemiyorum. Bu yüzden yönetimde yer almadım. Ama katkım olabilecek ne varsa herhangi bir yerde katkı vermeye çalışıyorum.” ifadelerini kullandı.

“DURSUN ÖZBEK’LE FLORYA KONUSUNDA FARKLI DŞÜNÜYORUZ”

Florya konusuna da değinen Timur, “Florya konusu… Bence Galatasaray camiasının en önemsediği konulardan olduğu için konuşuluyor. Bundan 3 yıl önce Galatasaray’ın tüm varlıklarını değerlendirmek için inisiyatif alarak detaylı bir çalışma yapmıştım. Mecidiyeköy, Florya arazisinin alınması… Buranın 3’te 1’i bizimdi, 3’te 2’sini de aldık. Herkes rakamlarla değerlendiriyor. İnşaatı kendin yaparsan daha fazla kar yaparsın. Başkası yaparsa daha az kar edersin. Seçim sonrası genel kurulda her şey anlatılır. Kişisel görüşüm kendimizin yapmamız. Bu iki farklı yöntem.

Dursun başkanla Florya konusunda kesinlikle farklı düşünüyoruz. Yönetimde yer almama sebebim bu değil. Bir taraftan yıpratılmak için bir sürü şey yapılıyor. Seçim sürecinde de sonrasında da burası yapılsın, hiçbir yerinde olmayacağımızı söyledik. Biz zaten olmayalım. İnşaatı yaptırdığınız zaman taahhüt firması gerekir. Peşkeş kelimesini son derece yanlış buluyorum.” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir