MEB’den Kadıköy Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne tebrik mesajı!

Geçtiğimiz günlerde Kadıköy Anadolu İmam Hatip Lisesi 2024 yılı mezunlarının, mezuniyetlerine sayılı günler kala aralarında para toplayarak Afrika ülkesi Çad’da “su kuyusu” açması medyada gündem olmuştu.

Çad’ın Mandalia bölgesinde yaşayan Etana Köyü’nde açtırılan su kuyusuyla onlarca kişi temiz su kaynağına ulaşma imkanına erişirken, Milli Eğitim Bakanlığı konuyla ilgili sosyal medya hesaplarından tebrik mesajı yayımladı.

Yayımlanan mesajda, mesafelerin gönülle aşılabileceği belirtilirken, “Kadıköy Anadolu İmam Hatip Lisesi 12. sınıf öğrencilerimizi gönülden tebrik ediyoruz.” ifadesi kullanıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından paylaşılan mesaj şu şekilde:

“Mesafeler Gönülle Aşılır. Mezuniyet hatırası olarak gönüllülük esasıyla Afrika Çad’daki kardeşleri için “su kuyusu” açtıran Kadıköy Anadolu İmam Hatip Lisesi 12. sınıf öğrencilerimizi gönülden tebrik ediyoruz. Her birinize “değer”li ve başarılarla dolu bir yaşam dileriz… “

KADIKÖY ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ’NİN GELENİĞİ

Mezun öğrenciler tarafından yaptırılarak dualar eşliğinde açılan su kuyusu Etana köyündekileri sevince boğarken, Kadıköy Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin her yıl mezuniyet dönemlerinde Okul Müdürü Nazmi Yıldırım ve okul idaresindeki hocalarının da yönlendirmesiyle su kuyusu açma etkinliğini gelenek haline getirdikleri belirtildi.

Ayrıca Öğrenciler mezuniyet hatırası olarak ağaç dikimi yapmış ve sonrasında kurban kesmişlerdi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir