Patiswiss: Sosyal medyada gündem olan ürünü 2 yıldır biz üretiyoruz

Küflenmiş ürünü LinkedIN hesabından paylaşan müşterisine eski CEO’su Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu’nun verdiği cevapla gündem olan Patiswiss çikolatanın isim değiştirerek yeniden ürünlerini piyasaya sürdüğü iddia edildi.

Sosyal medyada dolaşıma giren iddia, Patiswiss’in ‘Karmen’ adıyla ürettiği ürünlerin piyasaya sürüldüğü yönündeydi.

ŞİRKETTEN YALANLAMA GELDİ: 2 YILDIR BİZ ÜRETİYORUZ

İddiaya şirketten yalanlama geldi.

Patiswiss’ten yapılan yazılı açıklamada sosyal medyada kendilerine yönelik organize bir linç yürütüldüğünden isyan edildi ve söz konusu ürünün 2 yıldır Patiswiss tarafından üretildiği bilgisi verildi.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Çikolata üretimi konusunda 20 yıllık tecrübesi bulunan Patiswiss, sadece kendi markalarıyla var olan bir şirket değildir. Patiswiss, Türkiye’de çok sayıda farklı şirket ve satış noktasına özel üretim hizmeti vermektedir.

Bu şirketlerin Patiswiss’i tercih etmesinin temel sebebi, sektördeki deneyimi, yüksek kalite anlayışı ve dünya standartlarındaki gıda güvenliği yaklaşımıdır.

Bu noktada; Patiswiss Ailesi olarak, yaşanan süreçten büyük dersler çıkardığımızı ve büyük bir bedel ödediğimizi özellikle belirtmek isteriz.

Son günlerde bazı sosyal medya hesaplarında, Patiswiss’in yerine geçtiği iddia edilen markalar da Patiswiss tesislerinde 2 yılı aşkın süredir büyük titizlikle üretilen, Türkiye’de çok geniş bir müşteri kitlesi bulunan ürünlerdir.

Tüm bunların ışığında şunun altını çizmek isteriz ki; kendi markamız olsun ya da olmasın, Patiswiss üretim tesislerimizden çıkan her bir ürün, Ankara’daki 4 fabrikamızda bulunan 800’ü aşkın çalışanımızın emeğini simgeler.

Sosyal medya üzerinden yapılan bu organize linç kampanyalarının en acı tarafı da bu emeğin sahibi olan, işlerini aşkla yapan ve Patiswiss’in başarısının gerçek sahipleri olan 800’ü aşkın çalışanımızda ve onların ailelerinde yarattığı derin üzüntüdür.

Fakat biz onlarla var olmaya, onların sayesinde insanımıza en yüksek kalite ürünleri sunmaya devam edeceğiz.”

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir