WhatsApp çöktü, Instagram ağır aksak çalışıyor

WhatsApp ve Instagram akşam saatlerinde beklenmedik bir şekilde çöktü. Kullanıcıların WhatsApp mesajları karşı tarafa iletilmiyor. Bu sorun kullanıcıların büyük bir bölümünü etkilemiş durumda. Instagram tarafında ise daha kısıtlı bir çökme durumu söz konusu.

Instagram’da bazı kullanıcılar hikayeleri görüntülemekte zorluk çekiyorlar. Fakat Instagram’ın mesajlaşma kısmı an itibariyle sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam ediyor.

Kısa süre önce Zuckerberg Meta bünyesindeki uygulamalara düzenli saldırılar olduğunu söylemişti. Bu saldırılar sonucunda anlık olarak çökmeler yaşanıyor olabilir. Keza kısa süre önce de Instagram, Facebook ve WhatsApp kısa süreliğine erişime kapanmıştı.

WhatsApp çöktü, Instagram ağır aksak çalışıyor

Nitekim bu akşam yaşadığımız sorun da bundan kaynaklı olabilir. Eğer Instagram’da hikaye paylaşırken ya da paylaşılmış olan hikayeleri görüntülerken zorlanıyorsanız bunun sebebi tamamen Meta tarafıyla ilgili. Yani internetinizde ya da sunucunuzda bir problem yok. Ayrıca Türkiye’ye özel bir durum da söz konusu değil.

Hali hazırda WhatsApp ve Instagram dünya genelinde çökmüş durumda. Dediğimiz gibi, Instagram’da yaşanan kısmi bir çöküş. Bu hatalar genel olarak Instagram hikayelerini etkilemiş durumda diyebiliriz.

WhatsApp tarafında ise mesajlarınız tek tikte kalıyor ve hiç birşekilde karşı tarafa ulaşmıyor. Aynı şekilde siz de karşı taraftan mesaj alamıyorsunuz. Sorunun birkaç saat içerisinde tamamen düzeltilmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir